Ćwiczenia

Przysiady z gumą – jakie przynoszą efekty takie ćwiczenia?

przysiady z gumą

Przysiady z gumą to doskonałe ćwiczenie na szybkie i sprawne ujędrnienie pośladków i wzmocnienie całych nóg. Jest proste w wykonaniu, a efekty są naprawdę świetne! Dowiedz się, jak modyfikować tradycyjne przysiady z pomocą gum oporowych.

Przysiady z gumą na kolanach to popularne ćwiczenie, które zyskało sobie popularność przez to, jak skutecznie rzeźbi pośladki. Jest to doskonały sposób na większe zaangażowanie mięśni, jeśli zwykłe przysiady nie stanowią już dla ciebie większej trudności. Przysiady z gumą są stosunkowo proste w wykonaniu. Ich stopień trudności możesz modyfikować poprzez stosowanie gum o różnym oporze.

Trening pośladków z gumami – propozycje ćwiczeń

przysiady z gumą bieżnia

Zastanawiasz się, jak możesz wykorzystać gumy do utrudniania sobie wykonywania tradycyjnych przysiadów? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji na przysiady z gumą:

  • przysiady z gumą typu mini band – ćwiczenie to wymaga umiejscowienia mini bandu na kolanach. W ten sposób dodatkowo zaangażujesz pośladki. W tym ćwiczeniu guma uniemożliwia rozchodzenie się kolan na boki. Wymaga też od ciebie aktywnego rozpychania ud na zewnątrz, by utrzymać prawidłową pozycję;
  • trening pośladków z gumami możesz wykonać też w inny sposób. Przysiady z gumą na kolanach to nie jedyny sposób na większe zaangażowanie mięśni podczas wykonywania squatu. Do drugiej odmiany ćwiczenia będzie ci potrzebna dłuższa guma. Połóż ją sobie pod stopy, a drugi koniec złap w ręce. Wykonuj przysiad jak zwykle. Guma będzie utrudniała ci powracanie do pozycji wyjściowej;
  • przysiad bułgarski z gumą – ten typ przysiadu wymaga odłożenia jednej nogi za sobą, na stabilnym podparciu o wysokości około 50 cm. Gumę podłóż pod nogę znajdującą się z przodu, a drugi jej koniec chwyć w ręce. Schodź w dół do momentu, w którym noga wykroczna znajdzie się poniżej kolana.
Sprawdź!
Ćwiczenia rozciągające – jak prawidłowo się rozciągać? Jakie korzyści można osiągnąć?

Przysiady z gumą – efekty

przysiady z gumą miasto

Taki rodzaj ćwiczeń stwarza dodatkowy opór dla mięśni, co oznacza, że bardziej je angażuje. Przysiady z gumą to nie tylko jędrniejsze pośladki. Trenując w ten sposób, zwiększasz też stabilizację tułowia. Dodatkowo angażujesz do pracy mięśnie brzucha.

Kilkukrotny trening z gumami w tygodniu wysmukla ciało, redukuje tkankę tłuszczową i skutecznie wzmacnia mięśnie. Aby korzystać z jak najlepszego efektu, należy jednak odpowiednio dobrać stopień oporu gumy do swoich możliwości.

Gumy do ćwiczenia pośladków

przysiady z gumą kort

W Decathlonie znajdziesz wiele różnych rodzajów gum do ćwiczeń pośladków. Różnią się one między sobą stopniem rozciągliwości, czyli oporem. Im jest on większy, tym przysiady z gumą są trudniejsze do wykonania, a mięśnie mocniej pracują. Na początek nie musisz kupować kilku różnych gum. Możesz modyfikować trudność, składając gumę na pół lub związując ją. Z czasem warto jednak zaopatrzyć się w kilka rodzajów gum oporowych, które umożliwią ci dowolną modyfikację ćwiczeń.

Przysiady z gumą bardziej angażują mięśnie nóg i pośladków niż tradycyjna wersja tego ćwiczenia. Warto sięgnąć po takie utrudnienie, jeżeli opcja podstawowa nie jest już dla ciebie wyzwaniem. Ćwiczenia z mini bandem lub długą gumą oporową to prosty, wygodny i niedrogi sposób na modyfikację treningu. Zacznij używać ich już dziś, aby niedługo cieszyć się korzystnymi efektami widocznymi w swoim ciele.

Przysiady z gumą to jeden z rodzajów wykonywania tego ćwiczenia. Poznaj inne:


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Trening obwodowy na siłowni – podpowiadamy jak go wykonać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *