Odchudzanie

Jak szybko schudnąć z brzucha i ud? Poznaj najefektywniejsze ćwiczenia!

jak szybko schudnąć z brzucha i ud

Jak szybko schudnąć z brzucha i ud? Najważniejsza będzie dieta połączona z odpowiednim wysiłkiem fizycznym. To dzięki temu spalisz tłuszcz, a twoje uda i brzuch staną się szczupłe. Dowiedz się, jak mieć płaski brzuch i szczupłe uda!

Każda osoba, która zastanawia się, jak szybko schudnąć z brzucha i ud, powinna wiedzieć, że odchudzanie to połączenie dwóch elementów, czyli diety i treningu fizycznego. To dzięki tym elementom będziesz mógł schudnąć z ud i sprawić, by twój brzuch był płaski. Jeżeli zastanawiasz się, jak schudnąć z brzucha – co jeść i jakie ćwiczenia wykonywać podczas redukcji – to zapoznaj się z informacjami podanymi poniżej!

Dlaczego ważna jest dieta?

jak szybko schudnąć z brzucha i ud - dieta

Odpowiednia dieta jest podstawą odchudzania trzeba mieć ujemny bilans kaloryczny, czyli jeść trochę mniej niż organizm wydatkuje podczas codziennej aktywności. Dobrze zbilansowane posiłki pozwolą ci bardzo szybko spalić kalorie. Oto kilka porad odnośnie zbilansowanej diety, która wpłynie na to, jak szybko schudniesz z brzucha i ud:

  • jedz tłuszcze, ale tylko te dobre. Znajdują się one między innymi w oliwie z oliwek, orzechach włoskich i oleju lnianym. Dobrym ich źródłem są także tłuste ryby;
  • jedz węglowodany złożone, a unikaj słodyczy i słodkich napojów, ponieważ mają one dużą zawartość cukrów prostych. Ze swojej diety wyrzuć także produkty typu fast food;
  • jedz białko, ale w rozsądnych ilościach. Pomaga ono w budowaniu mięśni. Dzięki niemu podczas ćwiczeń spalany jest sam tłuszcz, a nie tkanka mięśniowa;
  • jedz produkty zawierające błonnik pokarmowy. Dzięki niemu będziesz czuł sytość i nie będzie cię kusiło podjadanie;
  • zamiast napojów słodzonych pij wodę, ponieważ ma ona bardzo dobry wpływ na szybkość metabolizmu. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.
Sprawdź!
Jak schudnąć 15 kg w 3 miesiące bez efektu jo-jo?

Trening a odchudzanie

jak szybko schudnąć z brzucha i ud - trening

Jak szybko schudnąć z brzucha i ud? Oprócz diety konieczny będzie także trening. Jeżeli chcesz naprawdę szybko schudnąć, to warto zainteresować się treningami interwałowymi. Polegają one na połączeniu ćwiczeń o wysokiej intensywności z krótkimi momentami odpoczynku. Taki trening sprawia, że tłuszcz jest spalany jeszcze nawet przez 24 godziny po zakończeniu treningu.

Oczywiście możesz też wybrać ćwiczenia o znacznie mniejszej intensywności, jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć zdrowo. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń siłowych, które dobrze sprawdzą się w modelowaniu ud, pośladków i brzucha.

Ćwiczenia na brzuch

Najbardziej popularnym ćwiczeniem na brzuch są tradycyjne brzuszki. W czasie ich wykonywania należy położyć się na plecach i oprzeć głowę o ręce. Nogi powinny być zgięte w kolanach. Następnie musisz wykonywać wznoszenie tułowia, tak abyś czuł, że mięśnie twojego brzucha pracują. Podczas tego ćwiczenia musisz pamiętać, by brodę kierować do góry i nie zaokrąglać pleców.

Do ćwiczeń na brzuch warto dodać także trening cardio, który pomoże w traceniu masy ciała. Ćwiczenia takie jak brzuszki wzmacniają mięśnie, cardio zaś pomoże je odkryć. To bardzo ważna informacja w kwestii tego, jak szybko schudnąć z brzucha i ud. Trening cardio można wykonywać podczas biegania i jazdy na rowerze, ale muszą to być raczej długie dystanse.

Ćwiczenia na uda

Ćwiczenia na uda to przysiady, wykroki i nożyce. Dobrze sprawdza się także skakanie na skakance. Aby szybciej schudnąć z ud, powinieneś także spacerować kilkadziesiąt minut dziennie. Wszystko to sprawi, że zrzucisz nadmiar tkanki tłuszczowej z ud. Pamiętaj, że podstawą efektywnego treningu jest technika. To o nią powinieneś zadbać, jeżeli chcesz szybko schudnąć. Powyższe ćwiczenia wpłyną nie tylko na modelowanie sylwetki, ale poprawią ogólną wydolność organizmu. Powyższe ćwiczenia dobrze polecane osobom, które chcą szybko schudnąć z ud.

Sprawdź!
Jak schudnąć 30 kg w miesiąc? Czy to w ogóle możliwe?

Sprzęt do ćwiczeń – czego będziesz potrzebował?

jak szybko schudnąć z brzucha i ud - sprzęt

To, jak szybko schudnąć z brzucha i ud, jest w dużym stopniu zależne od treningu fizycznego. Możesz go oczywiście wykonywać bez żadnego sprzętu. Jeżeli jednak chcesz urozmaicić swój trening, to zaopatrz się w hantle i sztangi. Dzięki temu trening nie będzie nużący. Do tego na pewno przyda ci się odzież sportowa. Dobrze sprawdzą się ubrania z bawełny i odzież termoaktywna. Wszystkie powyższe produkty znajdziesz w ofercie sklepu Decathlon!

Jak schudnąć z brzucha i ud? Będziesz musiał zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną. Jeżeli przyłożysz się, to bardzo szybko zobaczysz pierwsze rezultaty!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *