Ćwiczenia

Ćwiczenia z gumą na brzuch, pośladki i ramiona

ćwiczenia z gumą na brzuch

Ćwiczenia z gumą na brzuch, które wspierać mogą również uda, czy ramiona, są nieco bardziej skomplikowane, niż proste treningi na macie fitness. Mimo wszystko wykonasz je również w domu. Sprawdź, które będą dla ciebie najlepsze!

Eksperci potwierdzają, że ćwiczenia z gumą na brzuch są bardziej efektywne, niż – nawet podobna aktywność – wykonywana bez dodatkowego sprzętu. Prawidłowe użytkowanie gum pozwala na uruchomienie większej ilości mięśni. Wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha, jednocześnie trenujesz pośladki, barki, ramiona, czy uda. W naszym tekście znajdziesz propozycje ćwiczeń, które rozwijają po kilka różnych partii mięśni.

Ćwiczenia z gumą na brzuch, pośladki i ramiona – nasze propozycje

Ćwiczenia z gumą na brzuch propozycje

Marzy ci się płaski brzuch? Chcesz pozbyć się oponki? Ćwiczenia z gumą na brzuch pozwolą ci na spełnienie tych marzeń. Gumy do ćwiczeń dają niesamowite możliwości, a trening z nimi wcale nie jest przesadnie skomplikowany. Poniższe ćwiczenia na pewno spełnią twoje oczekiwania.

Syrenka

Ćwiczenie pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha, pleców, ramion i bioder. Wykonasz je w pozycji klęczącej. Środek taśmy zahacz o palce stóp, natomiast końcówki trzymaj w dłoniach. Połóż się na brzuchu, nie wypuszczając taśmy. Łokcie miej cały czas zgięte, blisko ciała. Dłonie trzymaj przy barkach. Napnij mięśnie brzucha oraz pleców. Jednocześnie musisz wyprostować ręce przed sobą i unieść złączone nogi. Teraz najważniejsze – zatocz półkole rękami, nie uginając łokci. Opuść ręce, przesuwając dłonie w przód. Nastąpi wówczas powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj od 6 do 10 razy.

Rozciąganie taśmy

Ćwiczenia z gumą na brzuch rozciaganie

To skuteczne ćwiczenie na brzuch, talię, plecy, uda i barki. Usiądź na podłodze. Wyciągnij proste nogi przed siebie. Zgiętą lewą oprzyj na podłodze. Złap za końce taśmy lewą ręką, a środek zahacz o lewą stopę. Skręć tułów w lewą stronę, prawą dłonią obejmij lewe kolano. Łopatki w czasie ćwiczenia muszą być ściągnięte. Na wydechu wyprostuj lewą nogę pod kątem około 45 stopni do podłogi. W tym czasie prostuj lewą rękę i patrz za siebie. Na wydechu wróć do pozycji wyjściowej. Zrób od 6 do 10 powtórzeń i zmień nogę. Powtórz procedurę.

Sprawdź!
Morsowanie - czym jest? Korzyści zdrowotne kąpieli w zimnej wodzie

Nożyce z gumą

To ćwiczenie na brzuch w domu wzmacnia też uda, barki oraz ramiona. Wykonasz je w pozycji siedzącej. Musisz chwycić oba końce gumy w dłonie, natomiast środek założyć na podeszwę lewej stopy. Połóż górną część ciała na macie. Między stopami oraz goleniami utrzymuj kąt 90 stopni. Unieś głowę i barki, napinając mięśnie brzucha. Zgięte w łokciach ręce pociągnij w stronę głowy, nie odrywając ramion od podłoża. Prawa noga powinna być wyprostowana. Unieś ją pionowo do góry. Przy wydechu dynamiczne opuść nogę, ale zatrzymaj ją przed podłożem. Jednocześnie zacznij unosić prawą nogę i zrób to samo. Wykonuj ćwiczenie dynamicznie, unosząc naprzemiennie nogi.

Jedna seria powinna mieć od 6 do 10 powtórzeń. Następnie załóż gumę na prawą nogę i powtórz całą procedurę.

Interesuje cię trening z gumami na płaski brzuch? Pamiętaj o odpowiednim sprzęcie

Ćwiczenia z gumą na brzuch sprzęt

Ćwiczenia z gumą na brzuch, uda i pośladki nie należą do najłatwiejszych, dlatego koniecznie skup się na technice ich wykonywania. Ważne, żeby robić to w odpowiednich okolicznościach. Własny dom, jeśli masz przestronne pomieszczenie, będzie wystarczający. Kolejna istotna sprawa to sprzęt. Wszystkie niezbędne rzeczy kupisz w sklepach sieci Decathlon. Na twojej liście zakupów powinny znaleźć się:

  • taśma elastyczna fitness;
  • spodenki sportowe;
  • koszulka sportowa;
  • mata do ćwiczeń;
  • buty sportowe.

Trening z gumami oporowymi to świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Kluczem jest oczywiście regularność, ale nie można zapomnieć o technice. Powyższe ćwiczenia z gumą na brzuch nie są jednak przesadnie skomplikowane. Ważne, aby zrozumieć, jak należy je wykonywać, aby przyniosły zamierzony efekt. Wykonuj trening i zastosuj zbilansowaną dietę. To przyniesie oczekiwane rezultaty!


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Tętno po wysiłku fizycznym. Ile wynosi prawidłowe tętno po wysiłku fizycznym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *