Ćwiczenia na rozejście mięśnia prostego brzucha pomogą rozwiązać problem, który dotyczy bardzo wielu kobiet po ciąży. Dzięki nim mięśnie wrócą do pierwotnego stanu, a kobieta nie będzie narażone na powikłania związane z tą dysfunkcją. Sprawdź!
Ćwiczenia na rozejście mięśnia prostego brzucha nie powinny polegać na wzmocnieniu mięśni prostych brzucha, ponieważ może to doprowadzić do powiększenia rozstępu. Przy rozejściu mięśnia prostego zaburzona zostaje funkcja mięśni i powięzi. W tym schorzeniu odsuwają się od siebie prawa oraz lewa strona mięśnia prostego. Uwidocznione zostaje uwypuklenie linii środkowej brzucha i powstaje tak zwany stożek. Ćwiczenia na rozstęp mięśni brzucha mają temu zaradzić. Poznaj najlepsze z nich!
Jakie ćwiczenia będą najlepsze w przypadku rozejścia mięśnia prostego brzucha?
Aby zamknąć rozstęp, trzeba skupić się na wzmocnieniu mięśni głębokich brzucha, czyli mięśni poprzecznych. Podczas wykonywania ćwiczeń należy dbać o prawidłową pozycję ciała. Trening powinien być wykonywany codziennie. Pamiętaj o prawidłowej technice! Przed rozpoczęciem ćwiczeń na brzuch warto skontaktować się z fizjoterapeutą, który wspomoże radą.
Napinanie mięśnia poprzecznego
To ćwiczenie na mięsień poprzeczny brzucha zaczynasz w pozycji leżącej tyłem. Ugnij nogi, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Następnie wciśnij pępek w stronę kręgosłupa i klatki piersiowej. W czasie ćwiczenia mięśnie brzucha powinny się do siebie zbliżyć, a rozstęp nie powinien się pogłębiać, jeśli jednak tak się dzieje, to prawdopodobnie źle wykonujesz ćwiczenie.
Wzmocnienie mięśni głębokich – uginanie kolan
Połóż się na plecach. Ugnij nogi, ręce połóż wzdłuż tułowia. Napnij mięśnie brzucha. Unieś jedno z kolan w stronę klatki piersiowej, jednocześnie cały czas napinając mięśnie brzucha. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to samo z drugą nogą.
Wzmocnienie mięśni głębokich – wznoszenie bioder
Połóż się na plecach, ugnij nogi, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Napnij mięśnie brzucha oraz mięśnie pośladkowe. Wznieś 10 razy biodra w górę, jednocześnie mając pośladki schowane pod siebie.
Wzmocnienie mięśni głębokich – wznoszenie ramion
Połóż się na plecach, ugnij nogi, ręce połóż wzdłuż ciała. Pępek musisz mieć wciśnięty lekko w stronę kręgosłupa i klatki piersiowej. Wznieś ramiona do góry i opuść. W czasie ćwiczenia pamiętaj o napiętych mięśniach brzucha. Taki trening pomoże przy rozejściu kresy białej. Ćwiczenia będą skuteczne, jeżeli podczas jego wykonywania będziesz cały czas angażował mięsień poprzeczny brzucha.
Wzmocnienie mięśni głębokich – wznoszenie stóp
Połóż się tyłem, ugnij nogi, ręce połóż wzdłuż ciała. Pępek musi być wciśnięty w stronę kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Lekko wznieś stopę nisko nad podłogą, wykonuj ćwiczenie naprzemiennie. Jest to dobry trening na rozejście mięśni brzucha.
Ćwicz z odpowiednimi akcesoriami!
Jeżeli potrzebujesz akcesoriów do ćwiczeń na mięśnie brzucha, to warto zapoznać się z ofertą sklepu Decathlon. Najbardziej przydatnym w powyższych ćwiczeniach produktem będzie specjalna mata do ćwiczeń. Bardzo ważne jest też obuwie treningowe i strój sportowy. Do zestawu możesz dołączyć też bidon, aby zawsze mieć przy sobie wodę.
Ćwiczenia na rozejście mięśnia prostego brzucha mają pomóc kobiecie poradzić sobie z tą przypadłością. Dzięki nim odzyskasz prawidłowy wygląd brzucha i unikniesz przykrych konsekwencji tej dolegliwości.
Może Cię także zainteresować:
- Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha – najlepszy trening
- Ćwiczenia na ławeczce skośnej i wielofunkcyjnej. Poznaj zestaw ćwiczeń i porady jak ćwiczyć!
- Ćwiczenia na stojąco na mięśnie brzucha. Jak mieć płaski brzuch ćwicząc w pozycji stojącej?
- Ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha. Dlaczego rozciąganie po treningu jest tak ważne?
- Ćwiczenia na brzuch na drążku – jak ćwiczyć brzuch na drążku?
- Ćwiczenia na brzuch i boczki – TOP 5 ćwiczeń na szybki efekt
- Ćwiczenie na płaski brzuch – 10 propozycji do wykonania w domu. Sprawdź, od czego zacząć!