Ćwiczenia

Ćwiczenia na podbródek – jak się pozbyć drugiego podbródka? Jak mieć szybkie efekty?

ćwiczenia na podbródek

Drugi podbródek może pojawić się u każdego, niezależnie od wieku, masy ciała i płci. Jest to więc powszechny problem wśród społeczeństwa. Istnieją jednak ćwiczenia, które mogą sprawić, że druga broda stanie się mniej widoczna. Ćwiczenia na podbródek są proste, a ich wykonanie zajmuje mniej niż kilka minut dziennie.

Czym jest drugi podbródek?

ćwiczenia na drugi podbródek

Drugi podbródek to niepożądany defekt polegający na wiszącej skórze lub zbieraniu się tłuszczu. Czy jest to tylko i wyłącznie przypadłość osób z otyłością? Wystarczy rozejrzeć się wśród grupy znajomych, żeby zauważyć, jak wiele osób ma z tym problem. Przez lata utarło się przekonanie, że dotyczy to tylko i wyłącznie osób tęgich lub starszych, jednak nie jest to prawda. Ten estetyczny defekt może być luźną, cienką skórą lub fałdką z nadmiarem tłuszczu, która znacznie zmienia rysy twarzy.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Przyczyn powstawania drugiego podbródka jest kilka. W przypadku osób, które posiadają luźną, cienką skórę, najprawdopodobniej źródłem jest niski poziom kolagenu w organizmie. Po 25. roku życia jego stężenie znacznie się zmniejsza i skóra traci jędrność, dlatego trzeba go suplementować w innej formie. Preparaty, które ujędrniają skórę to kapsułki z kolagenem i maski. Masaż twarzy również dobrze działa na wygląd tego miejsca. Wpływ na powstawanie drugiego podbródka ma też genetyka. Niektóre osoby rodzą się z takim ułożeniem szczęki, że drugi podbródek powstaje bez względu na inne czynniki. U osób otyłych ma to oczywiście związek z nadmierną masą ciała i odkładaniem się tłuszczu poniżej linii żuchwy. Drugi podbródek to problem osób, które mają złą postawę ciała. Praca przy komputerze i spanie na zbyt wysokiej poduszce mogą przyczyniać się do powstawania fałd w okolicach podbródka.

Sprawdź!
Podciąganie nachwytem – jak zacząć? Efekty ćwiczeń

Przeciwwskazania do ćwiczeń na podbródek

Nie każda osoba borykająca się z problemem podwójnego podbródka może pozbyć się go za pomocą ćwiczeń. Jest ku temu kilka przeciwwskazań, np. różnego rodzaju dysfunkcje szczęki czy aparat na zęby. W przypadku choroby przewlekłej np. niedoczynności tarczycy, która może być przyczyną powstania drugiego podbródka, warto skonsultować się w tym zakresie z lekarzem. Dobrze też zrezygnować z ćwiczeń w trakcie choroby np. zapalenia gardła, żeby go nie podrażnić. Zwykle takich aktywności odradza się też starszym osobom, które mogą mieć już problemy z koordynacją ruchową. Nieumiejętne ćwiczenia mogą być przyczyną przewlekłego bólu.

Czy same ćwiczenia pomogą zlikwidować drugi podbródek?

ćwiczenia na obwisły podbródek

W przypadku niewielkiego problemu z drugim podbródkiem mogą pomóc same ćwiczenia i masaże. Odpowiednio wykonywane będą świetnym urozmaiceniem rutyny dnia codziennego. Często idą one w parze również z odpowiednim odżywianiem. Jednak inaczej jest, gdy problem leży w jędrności skóry pod brodą, ponieważ od nowa trzeba rozbudować mięśnie podbródka, które z wiekiem słabną. Dobrze jest stosować nie tylko ćwiczenia, ale też odpowiednie kremy z dodatkiem kolagenu i masaże. Wiele osób z niewielkim defektem używa tylko i wyłącznie ćwiczeń lub masaży podbródka, a efekty są widoczne po krótkim czasie. Dodatkowo problem z drugim podbródkiem zależy od wielu czynników, a więc wybór ćwiczeń na mięśnie twarzy lub innych metod walki z nadmiarem tłuszczu w okolicy żuchwy jest bardzo indywidualny. Nie zawsze trzeba stosować męczące diety i detoksy.

Proste do wykonania ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka

Jest wiele ćwiczeń, które nie tylko pozwolą pozbyć się drugiego podbródka, ale też ładnie wymodelują twarz. Taka aktywność nie zajmuje dłużej niż kilka minut, więc można wpleść ją nawet w wypełniony po brzegi harmonogram dnia. Zwykle skuteczne ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka wykonuje się rano lub wieczorem w trakcie pielęgnacji. Często są one wykonywane 3 razy w tygodniu. Nie można zapominać, że najbardziej skuteczne są one w momencie, gdy podczas wykonywania określonego ruchu, czuć ucisk lub lekki ból w określonej partii twarzy. Samo wysunięcie głowy do przodu jest dobrym sposobem na obwisły podbródek. Oto 6 najlepszych ćwiczeń na zniwelowanie drugiego podbródka:

  • splecione dłonie należy ułożyć pod brodą tak, aby znajdowała się ona w miejscu splotu palców. Następnie dobrze jest podnosić ręce i uciskać podbródek przez 10 sekund i odpoczywać przez 5 sekund. Ćwiczenie można powtarzać w seriach po 10 razy;
  • inne ćwiczenie można wykonać, wymawiając głośno i wyraźnie samogłoski. Przy każdej warto ją dobrze akcentować, rozszerzając dolną wargę razem z górną, a na koniec się uśmiechając. Takie ćwiczenie dobrze rozgrzewa nie tylko podbródek, ale też okolice warg, które są podatne na zmarszczki;
  • kolejne ćwiczenie jest bardzo proste. Należy wygodnie usiąść, z głową ustawioną prosto i wyciągnąć język jak najdalej na brodę, jak się tylko da i wytrzymać kilkanaście sekund. Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie w 3 seriach;
  • aktywność, która ma pomóc z pozbyciem się drugiego podbródka, może angażować również mięśnie szyi. W trakcie ćwiczeń trzeba opuszczać głowę w prawo, lewo, w tył i przód. Można to robić, nawet będą w pracy;
  • efektywny jest również intensywny masaż. Dobrze jest go wykonywać na leżąco i masować skórę od wewnątrz do zewnątrz okrężnymi ruchami. Jednak lekki masaż może być niewystarczający. Najlepiej poświęcić kilka minut na mocne rozpracowanie tej części twarzy, odpoczynek i inne ćwiczenie, które będzie już mniej wymagające.
  • warto również wyprostować plecy i unieść głowę tak, żeby mięśnie szyi były napięte – postawa jest niezwykle ważna. Poleca się układać usta w dziubek, utrzymać je tak przez kilkanaście sekund i otwierać ponownie. Ćwiczenie mocno angażuje żuchwę, dlatego dobrze jest ją po nim rozluźnić.
Sprawdź!
Ćwiczenia na stepperze. Jaki efekt można uzyskać? Jak prawidłowo ćwiczyć?

Ćwiczenia na drugi podbródek – kiedy będzie widać efekty?

ćwiczenia na podbródek efekty

Zwykle jedno z pierwszych pytań, zanim ktoś jeszcze zacznie wykonywać ćwiczenia na drugi podbródek, brzmi: kiedy zauważę zmianę? Odpowiedź nie usatysfakcjonuje każdego, jednak może pokaże tym, którzy nie widzą efektów, że warto dać sobie czas. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny. Oczywiste jest to, że niektórzy szybciej zaobserwują efekty ćwiczeń, a inni będą czekać nawet kilka tygodni. Jest to bardzo indywidualna kwestia, zależna od wielu czynników. Ćwiczenia nie są jednak skomplikowane i z łatwością można wpleść je w codzienne zajęcia. Nie należy też z nich zrezygnować, gdy wygląd podbródka uległ zmianie. Zaprzestanie ćwiczeń może sprawić, że problem wróci. Zbilansowana dieta pomoże przyspieszyć efekty, a dodatkowo może wpłynąć hamująco na proces starzenia się skóry twarzy i szyi.

Zabiegi medycyny estetycznej i makijaż – jak zmienić owal twarzy?

Wśród innych rozwiązań na zamaskowanie drugiego podbródka znajdują się takie, które bez problemu można wykonać w domu lub u specjalisty medycyny estetycznej. Zaczynając od tych mniej przyjemnych, błędem byłoby niewspomnienie o liposukcji czy modelowaniu podbródka za pomocą ultradźwięków. Jeśli chodzi o liposukcję, to zabieg wykonywany jest ogólnym znieczuleniu i polega ona na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową preparatu, który ją rozpuści. Natomiast modelowanie jest mniej inwazyjne. Używa się wtedy strumieni ultradźwiękowych, skierowanych w czasie zabiegu w miejsca, które mają zostać poddane kształtowaniu. Lekarz będzie przesuwać końcówkę maszyny nad skórą. W odróżnieniu od liposukcji modelowanie wykonuje się raz na rok. Można też sięgnąć po najłatwiejszą z metod, którą jest makijaż. Używając bronzera, łatwo ukryć drugi podbródek. Wystarczy nałożyć kosmetyk przy linii żuchwy. Nie należy jednak przesadzić, bo da to zupełnie odwrotny efekt.

Sprawdź!
Trening obwodowy – jakie ćwiczenia wykonywać w domu? Co to jest ?

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *