Regularnie bieganie nie tylko poprawia wytrzymałość organizmu. Wpływa również jędrność skóry i jej wygląd. Dlatego jeśli twoim problemem jest skórka pomarańczowa postaw na bieganie, a cellulit przestanie spędzać ci sen z powiek.
Bieganie a cellulit – wiele osób zastanawia się, w jaki sposób taka aktywność wpływa na jego redukcję. Czy w momencie, kiedy kosmetyki, zabiegi i masaże zawodzą, sport stanowi najlepszą odpowiedź? Nie jest tajemnicą, że regularne treningi nie tylko poprawiają wydolność organizmu i samopoczucie, rozprawią się też ze znienawidzonym cellulitem.
Jak powstaje cellulit?
Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, to defekt, który stanowi problem natury estetycznej. Powstaje w momencie, kiedy pod skórą gromadzi się zbyt wiele wody i toksyn lub tkanki tłuszczowej. Z tego powodu wyróżnia się dwa typy cellulitu – wodny i tłuszczowy. Zwykle pojawia się u osób mało aktywnych, ale także kiedy następuje nagła utrata wagi.
Bieganie a cellulit wymaga wielotorowego działania. Trzeba nie tylko uprawiać sport, ale też ujędrniać skórę i prawidłowo się odżywiać. Dlatego kiedy trenujesz jogging, koniecznie sprawdź, co jeść po bieganiu.
Bieganie a cellulit – jakie są tego efekty?
Skórka pomarańczowa, która nie znika nawet w wyniku diety, jest spowodowana gromadzeniem się wody i toksyn. Dlatego postaw na regularne bieganie, a cellulit znacznie się zmniejszy. Jak często biegać? Na początek wystarczą dwa lub trzy treningi w tygodniu, by stopniowo zwiększać tę częstotliwość. W momencie biegu zwiększa się przepływ krwi i limfy, a nadmiar wody jest usuwany z organizmu.
Bieganie na cellulit – efekty takie jak gładka i jędrna skóra dają wszystkie sporty aerobowe. Można więc zrezygnować z aktywności na powietrzu, a w zamian postawić na bieganie na bieżni albo ćwiczenia na orbitreku. Jednak nawet w takim wypadku nie można zapominać o rozgrzewce i rozciąganiu po bieganiu.
Akcesoria do biegania. Co jest niezbędne podczas treningu?
Jogging nie jest drogim sportem. Wystarczy kupić dobre buty do biegania, dzięki którym stopa będzie mogła swobodnie pracować. Poza tym przydaje się odpowiedni strój do biegania oraz bidon na wodę lub napój izotoniczny. Wszystkie niezbędne akcesoria kupisz w sklepach sieci Decathlon.
Bieganie a cellulit to naprawdę istotna zależność. Stanowi znakomite uzupełnienie stosowanych masaży, kosmetyków i diety. W niektórych przypadkach efektem jest całkowita redukcja cellulitu.
Może Cię także zainteresować:
- Jak bieganie zmienia sylwetkę – sprawdź wpływ biegania na mięśnie ciała
- Bieganie – po jedzeniu czy na czczo? Ile czasu odczekać po posiłku?
- Bieganie rano czy wieczorem? Zalety i wady
- Jak często biegać żeby schudnąć? Bieganie a spalanie tłuszczu
- Co daje bieganie? Dlaczego warto biegać i jak zacząć?
- Bieganie – efekty? Brzuch, nogi i inne części ciała, które angażuje bieg
- Bieganie – kalorie spalone podczas biegu. Jak spalić więcej kalorii?